Ex-cliënte Agnes is 18, HBO-studente maar heeft haar studie opgegeven. Na de echtscheiding van haar ouders is ze inmiddels het contact met haar vader zo goed als kwijt, ze heeft geen studie, geen werk, voelt zicht somber, verdrietig en boos.
De huisarts verwijst Agnes naar een psycholoog, waar ze eerst 3 intakegesprekken zal moeten voren en op de wachtlijst komt.
“Ik ben niet gek, alleen weet ik het allemaal even niet meer en wil NU hulp”, is haar reactie.
Via via komt ze bij Focus terecht.
Agnes heeft hard gewerkt aan het erkennen en toegeven van haar emoties, leren reflecteren, gerichte doelen gesteld waardoor ze kon ervaren hoe het ook kan en accepteert en waardeert zichzelf meer.
Inmiddels heeft ze een bij haar passende studie gevonden waar ze veel plezier aan beleeft, ze heeft een bijbaan, staat weer volop in het leven en geniet en het contact met haar vader komt weer langzaam op gang en doet haar goed.